Adobe After Effects Sistem Gereksinimleri Neler?

0
2237
adobe-after-effects-sistem-gereksinimleri-neler

Adobe After Effects CS6 Sistem Gereksinimi Hakkında

En iyi video montaj programı olmayı başaran program işte adobe after effect programı’dır.

Adobe After Effects CS6 Genel Bilgi : Adobe firması sayesinde görüntülerimizde artık çok farklı boyutlarda yeteneğimizi konuşturabiliyoruz. Günümüzde izlediğimiz filmlerin, kliplerin ya da dizilerin neden bizleri bu kadar etkilediğini düşünürsek, işte çekimlerde uygulanan bazı sırların farkına varabiliriz. Adobe After Effects CS6 versiyonu ile artık bu efektleri kendiniz de kendi videomuza efektler verebiliriz. Adobe After Effects CS6 Kullanmak için sistem gereksinimleri yüksek düzeyde olan donanıma ihtiyacımız olacaktır. Bu özellikler sayesinde programı yüksek performansta çalıştırabileceğiz. Videolarımızda istediğimiz performansda ve daha fazlasını yakalama şansımız olacak. Sıradan bir videomuzu etkili bir çekime dönüştürme işleminiz olacak. Sınırsız efektleri ile istediğiniz tarzda bir video animasyon efekt vs. yapabilirsiniz.

Adobe After Effects CS6 Sistem Gereksinimleri PC & MAC lerimizden yüksek beklentisi olan bir konumdadır. Profesyonel firmaların kullanımda ilk sırada tercih ettiği bir program olan After Effect sayesinde günümüzde hayran kalınan birçok Tv reklamı , dizi ve klip çekimleri montajlaması yapılmaktadır. Bunun yanında film çekimlerinin de vazgeçilmez programlarından olduğu görülüyor. Programın en etkileyici özelliği 3D kamera izleyici özelliğidir. Bu özellik sayesinde 3 boyutlu bir görüntüyü istediğimiz boyuta koyabiliyoruz. Bu öğeleri istediğimiz gibi analiz edip yönetebiliyoruz. Video çekimlerimiz üzerinde çeşitli efektler ve renk geçişleri veya farklı görsel özellikleri uygulayabiliyoruz. 3D kamera izleme özelliği sayesinde sıradan bir çekimi bir muhteşem bir gösele çevirebilirsiniz.

Bütün profesyonel firmaların çekimlerinde ilk tercihi olan program Creative Cloud dan temin edilebiliyor. Bu programı kullanabilmek için öncelikle bilgisayarımızda Quick Time 7.6.6 kurulu olması gerekiyor. Bu program olmadan programı kullanamıyoruz. Bunun sebebi de video geçişlerinde sağlanan hızlı performansı için kullanabilmemizi sağlamasıdır. Etkileyici video çekimleri için bu programı mutlaka deneyiniz. Sistem gereksinimleri bakımından genel olarak tüm istediği sistem gereksinimlerini özetlersek ekran kartı olarak güçlü ve hızlı, Ram ve sabit disk alanı olarak iyi bir sisteme sahip bilgisayar olması isteniliyor.

Adobe After Effects CS6 ile çok güzel video montajları yapmanızı sağlayan bir çok özellik mevcuttur.
After Effects de bilgisayarınız sistemi ne kadar güçlü olursa çok hız kullanırsınız ve hızlı bir render işlemi yaparsınız.

Adobe After Effects CS6 Windows Pc İçin Sistem Gereksinimleri

8 GB RAM. 8GB üstü RAM tavsiye edilir.
En az 8GB sabit disk alanı.
DVD-ROM sürücü gerekiyor. Bugün hemen hemen her bilgisayarda var.
Ekran kartı olarak OpenGL 2.0 desteğine sahip bir ekran kartı gerekiyor.
Bilgisayarınızda QuickTime 7.6.6 programı olması gerekiyor.
İşletim sistemi olarak Windows Xp,7, 10’’ kullanmak gerekiyor.
İşlemci olarak Intel® Core™2 Duo veya AMD Phenom® II işlemci gerekiyor. İşlemcide 64 bit desteği olması lazım yoksa program çalışmıyor.

Adobe After Effects CS6 MAC Pc İçin Sistem Gereksinimleri

En az 8GB sabit disk alanı gerekiyor.
Ekran kartı olarak OpenGL 2.0 desteğine sahip güçlü ve hızlı bir ekran kartı istiyor. Çünkü çoğu özelliği bunu gerektiriyor.
İşlemci olarak Intel Core işlemcilerden bir tanesini istiyor ama istediği işlemci de 64 bit desteği olması gerekiyor.
En az 8 GB RAM gerekiyor.
Sürücü olarak DVD-ROM sürücü istiyor.
Programın çalıştığı Mac OS sistemleri ‘’ 10.6.8, v10.7 veya 10.13.1’’’ dir. Bu iki sistem birine yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz