Executive Mba (İTÜ Executive Mba)

0
137
executive-mba-itu-executive-mba

Executive Mba (İTÜ Executive Mba)

Executive Mba (İTÜ Executive Mba) programı İTÜ İşletme Mühendisliği bölümü ile yürütülen Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bir uygulamalar bütünüdür. Bu program ilk kez 1998-1999 eğitim-öğretim yılında aktif hale gelmiştir ve Türkiye’de bu bölümlerdeki en köklü program olarak anılmaktadır. Talep nedeniyle günümüzde de eğitim ve öğretim çalışmaları iki farklı sınıf olarak devam ettirilmektedir. Kurgulanmış program yapısı açısından MBA arasında farklılıklar olabilir.  Yani tecrübe açısından da değişim olabilir.

Executive Mba (İTÜ Executive Mba) programının misyonu açısından değerlendirme yapılırsa, farklı departmanlarda tecrübesi olan, iş dünyasında seçkin şirketlerinde tecrübe kazanan kişilerin devam eden kariyerlerine ara vermeden,  çok boyutlu yönetim problemlerini çözebilecekleri bir eğitim almalarını sağlamak gibi düşünülebilir.

Yani bir kurum için katma değer sağlayacak yöneticiler oluşturmak bu bölümün temel misyonudur. Yönetim alanında en çağdaş bilimsel yaklaşımlar kullanılarak bu programın hedefi sağlanmaktadır. Programın vizyonu konusuna gelince de işletmelerde değişen ihtiyaçları karşılayan, öğrenme odaklı ve sadece ülkede değil uluslar arası alanda da uygulanabilir bir program oluşturmak temel hedeftir.

Katılımcılar, bu programa girdiklerinde Halil hazırdaki potansiyel becerilerini kullanarak kendi işlerini daha verimli şekilde kullanabilme imkanı yakalamaktadır.   Bu durum çalışılan kurumda ilerleme ve mesleki gelişim açısından avantaj sağlama bakımından da ekstra kazançlar sağlayacaktır.

Executive Mba (İTÜ Executive Mba) başvuru koşullarına gelince üçer aylık üç dönemden oluşmaktadır. Programa başvuran her adayla sözlü görüşme yapılmaktadır. Program hedeflerine uygun adayların seçilmesi için bu mülakat gerçekleştirilir. Programda genellikle ülke içinde ya da yurt dışında seçkin üniversiteler ve kurumlardan kişiler seçilir. Ayrıca seçim ölçütü olarak özveri, fedakarlık, kararlılık ve düşüncelerini ifade etme gibi en temel yetkinliklere de bakılmaktadır. Program başvuru yapmak isteyen kişilerin ilgili kurumun başvuru ve ön kayıt bölümünden, internet adresi üzerinden sayfaya ulaşmaları gerekir. Not dökümü aslı göstererek fotokopisi, okuldan veya iş hayatından iki adet referans mektubu, İngilizce yeterliliği gösteren belgenin aslını göstererek fotokopisi, belirtilen yabancı dil sınavlarından alt puanları alma niyet mektubu, özgeçmiş temel başvuru belgelerindendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz