İlk 5 Arka Kameraya Sahip Olan Telefon Nokia 9 PureView Tasarımı Ortaya Çıktı!

0
124
ilk-5-arka-kameraya-sahip-olan-telefon-nokia-9-pureview-tasarimi-ortaya-cikti

Bu güne kadar Nokia 9 hakkında birçok söylenti olmuştur. Nokia’nın yeni amiral gemisi olan 9’un 5 kemeraya sahip olacağını görsel ve videolarından görmekteyiz. Evan Blass isimli Twitter kullanıcısının attığı twitte Nokia 9’a ait bir fotoğraf paylaşılmıştı. mysmartprice isimli bir web sitesi Nokia 9’un nasıl olacağı hakkında video ve görseller yayınladı.

Yayınlanan videoya göre Nokia 9 PureView Nokia 8 Sirocco’ya tasarım olarak çok benzemekte videoda Nokia 9 ilk göze çarpan özelliği ise 5 kamerya sahip eş zamanlı çekim yapabiliyor olması ve düşük ışıklı ortamlarda bile daha kaliteli resimler çekebiliyor. Penta-lens ile hızlı performanslı bir odaklama özelliğine sahip olduğu belirtiliyor. Cihazın HDR10 desteği ve ekran içi parmak izi okuyucusu olan 5.99 inç “PureDisplay” sahip olacağı ve işlemci olarak ise Qualcomm Snapdragon 845 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB depolama tarafından destekleneceğini açıklandı.

Nokia 9 PureView‘in ne zaman piyasaya gireceği hakkında net bir açıklama yapılmadı ama tahminlere göre 2019 Mobil Dünya Kongresi fuarında tanıtımın yapılması beklenmekte.

Sizce Nokia 9 PureView hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Bir telefonun 5 Kameraya sahip olması normal mi çok mu abartılı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz