Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir? Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

0
130
kantaron-yaginin-faydalari-nelerdir-sivilce-tedavisi-nasil-yapilir

Adını kantaron bitkisinden alan ve tamamen bu bitkiden elde edilen doğal yağ sayesinde cildinizde oluşan birçok sorunu giderebilirsiniz. Konumuz dahilinde de size sunacağımız kantaron yağı uygulaması ile sivilce tedavisi sayesinde yüzünüzdeki akne ve sivilce gibi oluşumlardan kurtulabilirsiniz. Tamamen doğal bir yapıda olduğundan dolayı birçok cilt sorunu üzerine de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hücrelerin hızlıca yenilenmesinden tutun, bakterileri yok ederek ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlamasına kadar birçok etkiyi sağlamaktadır. Uygulamaya geçmeden evvel kantaron yağının faydaları üzerine bilgileri de sunmadan geçmeyelim.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Cilt yapısında oluşan yanık, yara ve benzeri birçok farklı soruna karşı hızlı iyileşme sürecini sağlar.
  • Ciltte oluşan güneş lekeleri ve renk bozulmaları gibi sorunların giderilmesini sağlar.
  • Kas veya romatizma ağrılarınız var ise bu bölgelere sürerek ağrılarınızın dinmesini sağlayabilirsiniz.
  • Mikrop, bakteri ve benzeri oluşumlarla doğrudan savaştığı için sivilce izleri tedavisinde etkili olmaktadır.
  • Cilt üzerinde meydana gelen kanamaların önüne geçerek durmasını sağlar.
  • Tıkanmış gözeneklerin açılmasında etkin bir rol oynar, cildin daha genç ve parlak bir hale dönüşmesini sağlar.
  • Cilt üstünde ortaya çıkan ölü hücreli derinin atılmasını sağlayarak dipten gelen yeni deriyi besleyerek sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar.
  • Cildin daha iyi bir yapıda olmasını sağlayarak, cilt ve insan vücudunun önemli bir etki alanı olan kan dolaşımının iyi bir derecede gerçekleşmesini de sağlamaktadır.

Kantaron Yağı Uygulaması ile Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Temin edilen kantaron yağını bir saf olarak direkt pamuk yardımı ile sivilcelerin bulunduğu cilt bölgesine direkt olarak uygulayabilirsiniz. Sivilce lekelerinin üzerinde pamuk yardımı ile gezdirerek uygulayabilirsiniz. Öte yandan dilerseniz su ilave edip yağı yapısını incelterek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu uygulamada dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta kantaron yağını cildinize sürmeden evvel cildinizin iyice temizlenmiş olmasıdır. Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra kurulayın ve hemen ardından bu işlemi gerçekleştirin. Günlük nazda 1-2 defa uygulamasını yapacağınız kantaron tedavisi sayesinde kalıcı çözümlere ulaşabilirsiniz. Sürdükten sonra güneşe çıkmamanız faydanıza olacaktır. Uygulamadan hemen sonra 30 dakika kadar bekleyin ve hemen ardından ılık su ile yıkayarak durulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz