Kıyafetinize Göre Makyaj Seçimi Nasıl Olur?

0
641
kiyafetinize-gore-makyaj-secimi-nasil-olur

Kıyafetinize göre makyaj renk tonu seçimi nasıl yapılır bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Güzel bir akşam yemeğine devetlisiniz giyeceğiniz kıyafet ve yapacağınız makyaj çok önemlidir. Her ne kadar kıyafet çanta ve ayakkabı seçimi önemli ise doğru makyaj için doğru renk tonlarının seçimide bir o kadar önemlidir. 40 dönem makyajı yapılan birisine rocker saç modeli yapılmayaktır çünkü o dönemi hissettiren kıyafetle saç makyajın tamamlanması doğru bir seçim olacaktır. Kırmızı abiye bir elbise giyen birisi neon pembe ve fushia renk tonlarında ruj kullanması avam görüntüye neden olup gecede ışığı sönük olacaktır.

Kıyafete Göre Makyaj Seçimi

Bu nedenle şık güzel bir kıyafet ile yapacağınız uyumlu bir makyaj ile beraber gittiğiniz yerde gecenin göz alıcı en güzel bayanı siz olacaksınız. Diğer bir tarz ise kıyafetiniz sade ise gösterişli bir makyaj, yada kıyafetiniz gösterişliyse sade bir makyaj yapmanız çok daha hoş görünmenizi sağlayacaktır. Ama kıyafetinize uygun makyaj renk tonu çok önemlidir.

Beyaz veya siyah renkte bir elbise giydiğinizde kendinizi şanslı olarak görebilirsiniz çünkü beyaz ve siyah elbiseye hemen hemen bir çok renk kullanabilirsiniz. Örneğin : Bej rengi, kahve tonları, bakırın tonları, mürdüm bordo, mor, lacivert, yeşil tonları vb. renkler seçebilirsiniz. Yeşil gözlü biriseniz siyah kahve mürdüm renk tonları ile smoky göz makyajı yapıp şık görüne bilirsiniz. Bilmeniz gereken ayrıntı ise dudakta nude renkler kullanıp allıkta ise bronz yada ruj renginde bir allık tercih edilmelidir. Pembe turuncu kırmızı yada bordo gibi baskın renkler ile dudak odaklı makyaj yapmaya karar verirseniz gözlerinizde hafif tonlarda far kullanıp bolca maskara ile kendinizi ön plana çıkarıp makyajı bitirebilirsiniz.

Siyah => Bej => Sarı Kırmızı renkte bir elbise giydiyseniz :
Siyahın tonları Kahvenin tonları uygun olacaktır.

Mavi renkte bir elbise giydiyseniz :
Pembe => seftali => Morun tonlarında makyaj seçimi uygun olacaktır.
Toz pembe far sürüp aynı tonlardada allık ve ruj ile monocromatik sonuç alabilir ve dudaklarda ise mavinin kontrast rengi olan turuncu bir ruj sürüp gözlere kahve tonlarında far uygulayıp takma kirpik ilavesi ile harika bir görünüş yakalayabilirsiniz.

Yeşil renkte bir elbise giydiyseniz :
Toprak renkleri yani kahvenin tonları bakırın tonları mürdüm tonları yeşilin koyu tonları göz makyajı ile dudak renginden biraz 1_2 ton koyu renkte ruj seçimi daha uygun olacaktır. Yada siyah net belirgin bir eyeliner ile kırmızı ruj ile harika bir kombinasyon çıkartabilirsiniz.

Kırmızı renkte bir elbise giydiyseniz :
Pudra renginde isiltili yada mat göz farı ile çok ince eyeliner bol kirpik yada maskara ile yapılmış göz makyajı ve dudakta ise mat ruj ile kusursuz yapılmış kırmızı dudaklar bu makyajı star yapacak. Birde siyah ve kahve ile yapılan belirgin göz makyajına nude (doğal ten rengine yakın ) tonlarda ruj ve belirgin kontur ve parlak pudralar ile yapılan ıslak görüntüde yanaklar ile makyaj son derece mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Pembe renkte bir elbise giydiyseniz :
Mavi => Gri => Leylağın tonları Pembe => Mavinin tonları

Mor renkte elbise giydiğinizde:
Pembenin tonları Pembe => Leylak Oranj renkte elbise giydiğinizde Bakırın tonları Mercan => Kayısı Toprak renkleri

Lacivert renkte bir elbise giydiyseniz :
Pembe => Leylak Lila => Gri tonları Bej => Pembe

Gri renkte elbise giydiğinizde :
Pembe => Lila Pembe => Gri => Siyah Eflatunun tonları

Pudra rengi bir elbise giydiyseniz :
Bakırın tonları kahvenin tonları far ile gölgelendirilmiş eyeliner ile belirginleştirilmiş göz makyaji ile bordo ruj kombinasyonunu tercih edebilirsiniz.

Saks renkte bir elbise giydiyseniz :
Pembe => Leylak => Morun tonları Bej renkte bir elbise giydiyseniz kahvenin tonları bakırın tonları Mercan => Kayısı seçimide gayet uygun bir seçim olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz