Okulda Kullanabileceğiniz Kolay Saç Modelleri

0
666
okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

Malum okullar açılıyor akıllarda da “acaba saçımı nasıl yapsam” soruları dört dönüyor, bizde kızlarımız için okulda hatta okul dışında da rahatça kullanabilecekleri güzel, pratik, saç modellerini derledik.

1. At Kuyruğu

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

En kolay ve en pratik saç stili olan at kuyruğunu yukardan bir lastik tokayla düz toplayabilirsiniz ama derseniz ki çok düz o zaman bir maşa yardımıyla 2 dk da kolayca maşa dalgası verebilirsiniz.

2. Plaj yada Deniz Tuzu Dalgası

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

Bazıları sadece yaza özel olduğunu düşünebilir oysaki bizce her zaman kullanabileceğiniz çok rahat bir saç stilidir, okulda maşa abartı kaçar diye düşündük. Bu saçı yapmak için saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Daha sonra nemli olan saçlarınıza burgu burgu yaparak elinizle şekil vererek kurutun, işte oldu.

3. Topuz Dalgası

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

İşte çok pratik bir saç modeli daha. Duştan sonra yada saçlarınız kuruyken nemlendirip saçlarınızı resimdeki gibi döndürerek topuz yapıp tutturun. Sonrasında saçlarınızı iyice kurutun açtığınızda ise resimdeki gibi olacaktır. Eğer ben kurutmayla uğraşamam diyorsanız akşamdan saçlarınızı duştan sonra veya yine nemlendirerek topuz yapıp uyuyun, sabah kalktığınızda ise yine resimdeki gibi olacaktır. Püf noktası ise saçları ortadan değil, fotoğraftaki gibi enlemesine ayırmak (çünkü dikey ayırdığınız saçlarınızı açtığınızda iki parça olarak kalacaktır) ve kolay yağlanan saçlarınız var ise tepeden değil, biraz daha aşağıdan gevşek topuz yapmak.

4. Düzleştirici Dalgası

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

Bu da 5 dakikanızı alıcak bir saç modeli. Kısa veya uzun saç fark etmez. Saç düzleştiricinizi ısıttıktan sonra saçınızın üst kısmından çok büyük olmayacak şekilde tutamlar maşa yapar gibi düzleştiriciye sarıp bırakın. Doğal durmasını isterseniz tüm saçlarınıza uygulamaya gerek yok sonrasında elinizle biraz dağıtın, daha kalıcı olmasını isterseniz de spreyle sabitleyin. Hepsi bu.

5. Yarım Topuz

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

Herkesin rahatlıkla kullanabileceği pratik bir saç daha. Yukarıdan ayırdığınız saçlarınızı lastik yada tel tokayla topuz yapın. Bu kadar sade istemezseniz yine maşa yardımıyla uçlara küçük dalgalar ekleyebilirsiniz hepsi bu.

6. Balıksırtı

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

Yapılışı çok zor gibi görünen balıksırtı örgüler, aslında çok pratik ve kolay bir şekilde yapılabiliyor. Öncelikle başın tepe noktası ile gözbebeklerinin arasında kalan bölümden, bir tutam saç alın, ardından tutamı, üç eşit parçaya bölüp bir iki defa düz örün. Elinizdeki tutamlara kenarlardan saç ekleyerek örgüye devam edin. Saçınızın tamamı örgüye kattıktan sonra düz örgüyle devam edin ve saç ucuna toka takarak örgüyü bitirin. Dilerseniz siz ikili balık sırtı yada daha geniş veya sıkı yapabilirsiniz Hepsi bu.

7. Ters Örgülü Atkuyruğu

okulda-kullanabileceginiz-kolay-sac-modelleri

Gündelik hayatta kullanıma uygun, hem minimal hem de şık bir model arıyorsanız ters örgülü atkuyruğu tam size göre. Bu oldukça pratik saç stilini elde etmek için saçlarınızı klasik bir biçimde tersten örmeniz ve yüksek bir atkuyruğu şeklinde toplamanız yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz