Sigortasız Olanlara Kredi Veren Bankalar

0
112
sigortasiz-olanlara-kredi-veren-bankalar

Türkiye’de son dönemlerde artan kredi kullanımları birçok tüketicinin ihtiyaçlarına yönelik yardımcı niteliğini taşımaktadır. Kredi kartından sonra en çok tercih edilen finansal hizmetlerde biri olan kredi ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi başta olmak üzere birçok farklı ihtiyaca yönelik türevi de içerisinde barındıran sistem olmaktadır. Bankalar tarafından sunulan kredi hizmetleri birtakım şartlar ve gerekli belgeler kapsamında tüketiciye sağlanıyor. Bu şartlar arasında ilk sırada kişiye ait kredi notu ve sigorta şartı olmaktadır. Öte yandan sigortaya bağlı olarak çalışan kişinin aylık gelir belgesini beyan eden belgenin evrak niteliğinde bankaya sunması gerekmektedir. Bu kapsamda birçok kişinin merak ettiği sigortasız olanlara kredi veren bankalar var mı, varsa ne gibi şartlar koşuluyor üzerine detaylı bilgiler vereceğiz.

Sigortasız Olanlara Kredi Veren Bankalar

Üzülerek söylemek gerekirse maalesef sigortanız yok ise hiçbir banka size buna yönelik bir kredi ürünü sunmamaktadır. Fakat birtakım banka isteklerini yerine getirerek sigortasız olsanız dahi kredi kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilk ipotekli kredi başvurusu üzerine olmaktadır. Üzerinize kayıtlı tapusu bulunan daire veya arsa gibi taşınamaz mal değeri bulunuyor ise bunları bankaya ipotek ettirerek ihtiyacınız dahilinde olan kredi ürününden faydalanabilirsiniz. Buna ek olarak ziynet eşyalarınız da var ise teminat olarak bankaya bırakabilir ve bunun karşılığında kredi çekebilirsiniz. Kredi taksitlerinizi bitirdikten sonra ise ziynet eşyalarınızı tekrar bankadan alabilmektesiniz.

Hem sigortam yok, hem de ipotek yaptırmak istemiyorum diyorsanız size ait dairenin kira kontratıyla da kredi alabilme şansınız bulunuyor. Her ne kadar Türkiye’deki tüm bankalar bunu sağlamasa bile aralarından bazıları yeni bir oluşum olduğundan ötürü müşteri portföyünü de arttırmak adına birtakım durumları göz ardı edebiliyor. Bunun neticesinde ihtiyacınız dahilinde olan ve fazla tutarı bulunmayan kredi başvurunuzu da onaylayabiliyor. Ek olarak aracınız var ise taşıt ipotekli kredi başvurusu yapmanızı sağlayan bir takım bankalarda mevcut. En uygun kredileri sunan bankalara gelince ise aşağıdaki maddeler halinde yer alan bankaların resmi web sitelerini ziyaret ederek krediler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Garanti Bankası
  • HSBC
  • Akbank
  • ING Bank
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • TEB
  • Denizbank

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz