Windows İşletim Sistemine Yüz Tanıma Özelliği Gelecek

0
119
windows-isletim-sistemine-yuz-tanima-ozelligi-gelicek

Windows işletim sistemine 2019 yılında yüz tanıma özelliği geleceğini sunan Surface webcam olarak olacağını bildirdi. Xbox One ve Windows 10 için ayrı ayrı webcam geliştirileceği hakkında bilgi verdi. Surface sadece yüz tanıma özelliğinin yanında farklı özellikleride bera berinde geleceğini bildirdi.

Yüz tanıma sistemi webcam ile bereber olacak

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte webcamlerde Full HD 4K çönürlüklere sahip oldu. Kameraların tanıtılacağı tarih henüz açıklanmadı. Şirket Microsoft olunca bu ürünün ne zaman geleceği tam olarak bilinmemekte. Ayrıca çıkacak kamerada Kinect tarzı bir hareket algılayacağı ortalıkta söz konusu oluyor.

Hem hareket algılama hemde yüz tanıma teknolojisinin microsoft’a çok daha fazla bir kitleye sahip olacağını gözler önüne seriyor.

Bu sistem yeni değil Mobese tarzı güvenlik kameralarında kullanılıyor. Böyle bir sistem yüz tanıma konusunda başarısız sonuçlar sunmuş olsada teknolojinin hızla gelişmesiyle böyle bir sisteme geçileceği bekleniyor. Microsoft destek verecek markalar Logitech, Creative ve Razer gibi markalar bu tarz özellikdeki kameralarını piyasaya çıkardı.

* Sizce böyle bir webcam çıkması gerçekten güvenilir mi? Yoksa ne tarz bir sistem olmalı değerli okurumuz yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz